9 Komentáře
 1. Standa

  Ahoj, mohu mít vlastní tracker místo toho SPOTU? tracker je sledovací zařízení se SIM kartou, funguje pomocí GSM sítě.

  1. Ahoj Stando, nikoli nelze to. Musí být použit SPOT 3. nebo 4. generace + aktivní sledovací služba na stránkách findmespot.com. Jde o to že jiné zařízení nelze napárovat na tyto služby, tedy na to, že během závodu bude aktivní mapa a bude veřejně vidět, kde je jaký bikepacker, vč. jeho všelijakých statistik. Tato služba nám též umožňuje automaticky kontrolovat odchylky od trasy, když neprojedeš správně trasu na mapě „zčervenáš“ a jsi mimo hru, dokud se na ono chybně projeté místo nevrátíš a neprojedeš ho správně.

   1. Standa

    To je škoda. A co když bude na trase překážka, třeba spadne strom, uzavírka silnice, povodeň? Zčervenám na mapě a mám smůlu.

    1. Určitě ne, my jakožto organizátoři můžeme nastavit odchylku od trasy, třeba 200 metrů. Pakliže nastane nějaký neočekávaný problém a trasa se bude muset objet, budeme mít informace od mediálního teamu, nebo prvních jezdců a všichni bikepackeři budou informováni o změně. Změnu trasy zapíšeme i do mapy, tak aby jste nezčervenali.

 2. Martin Dřímal

  Lepší by to bylo úplně bez sledování! 🙁 Tolik by se nezávodilo a nekalkulovalo by se s tím kde je kdo.

  1. To je otázka, kterou jsme si též kladli. Sledování: bezpečnost, kalkulování, závodivost. Bez sledování: větší dobrodružství, menší bezpečnost, méně závodivý charakter. Sledování při bikepackingu je poměrně populární a rozhodli jsme se jít touto cestou. Možná že jiné typy bikepackingových závodů budeme dělat bez sledování.

 3. Martin Dřímal

  Bez sekledování to tedy nejde.

  1. No jde ale budeš diskvalifikovaný, pojedeš si mimo závod.

  2. Standa

   Sledování je fajn, je to bezpečný. Rodina a přátelé o tobě vědí. Jezdím s trackerem normálně na delší výlety a žena je klidná 🙂 a já taky, nemusím se hlásit telefonem.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.